logotype
logotype
PDF Drukuj Email

Bezpieczne picie wody.

Daaquasafe- powoduje wzrost bezpiecznego spożycia wody, zapobiega transmisji zanieczyszczenia i wzrostu patogennych bakterii w wodzie do pica. Daaquasafe jestmieszaniną kwasów organicznych, miznerałów. Odpowiednie połączenia wszystkich składników pozostaje aktywne w liniach pojenia. Natomiast część produktu która wraz z wypitą wodą dostaje się do organizmu zwierzęcia pozostaje w nim również aktywna.


Woda do Picia jako składnik pokarmowy:

Z jednej strony woda jest zasadniczym elementem składników pokarmowych dla zwierząt z drugiej strony może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Normy przyjęte w Holandii dla zawartości bakterii Enterobacter w wodzie do picia to 100 CFU/ml wody. Przeprowadzone badania wody w farmach rozproszonych w Holandii pokazało, że bardzo niewielki procent farm spełnia wymogi higieniczne w odniesieniu dla wody do picia. Pozostałe farmy znacznie odbiegały od normy.Zanieczyszczenia znajdujące się w systemach pojenia:

Wiele zwierząt trzymanych w grupach lub kojcach grupowych, pija najczęściej wodę pochodzącą najczęściej z jednego zbiornika - często mają wspólną linię pojenia. Oznacza to że infekcje bakteryjne przechodzą z łatwością z jednego zwierzęcia na drugi. Poza tym te same linie pojenia służą nam jako linie podawania leków. Wszystkie te czynniki mogą spowodować rozwój mikroflory bakteryjnej która znacznie przekroczy normy w skali CFU/ml


Działanie na wodę do picia:

Daaquasafe jest mieszaniną kwasów organicznych i minerałów które oprócz czyszczenia wody sprawiają, że zawarte w nim kwasy oddziałują w pozytywny sposób na zwierzęta. Daaquasafe pozwoli obniżyć miano salmonelli na farmie. Używanie preparatu może być dobrą inwestycją na przyszłość dla farmera. Pozwoli on również osiągnąć większą odporność u najmłodszych zwierząt.


Dawkowanie:

Możemy dozować bezpośrednio do strumienia wody bądź rozpuścić wcześniej z wodą i wówczas jak najszybciej dodać do wody do picia.


Czyszczeni linii pojenia:

!% roztwór stosujemy przez 12h razem w liniach pojenia. Następnie przepłukujemy zimną wodą


Profilaktyka:

1-2 L Daaquasafe /1000l wody do picia, przez 12-24 h


Daaquasafe zawiera:

1,2 propadiol


Daaquasafe może być dostarczany w 25 kg bańkach , 225 kg