logotype
logotype
PDF Drukuj Email

Nasze doświadczenie w konstruowaniu nowoczesnych preparatów dało nam produkt o bardzo wysokich parametrach. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe zawarte w naszym zakwaszaczu zapobiegają uszkodzeniom wątroby, pobudzają resyntezę triglicerydów, a ponadto usprawniają transport lipidów w ustroju. Kwasy te uznawane są za alternatywę antybiotyków i stymulatorów wzrostu, także jako czynnik kontrolujący żołądkowo-jelitową mikroflorę. Łatwo przenikają przez błony komórkowe, zapobiegają ich degradacji a także stabilizują ich strukturę. Nie niszczą bakterii symbiotycznych-lactobacillus, poprawiają konwersję paszy, hamują rozwój patogennych Enterobacteriaceae. Poprawiają wchłanianie składników pokarmowych w jelicie cienkim, u drobiu redukują śmiertelność o 39%.

ZASTOSOWANIE:

Preparat jest przeznaczony do żywienia zwierząt i obniżenia pH układu trawiennego. Hamuje wzrost szkodliwych, patogennych bakterii poprzez przenikanie ściany komórkowej do wnętrza komórki. Pozwala likwidować między innymi patogenezę salmonelli. Bio-Cid Plus poprawia też trawienie oraz zdolności absorpcyjne jelita cienkiego.

SKŁAD:

kwasy tłuszczowe, kwas mrówkowy, kwas propionowy, kwas cytrynowy, kwas mlekowy, krzemionka ekspandowana–nośnik

DAWKOWANIE:
prosięta w okresie odsadzania 3-5 kg/t
prosięta od 2 do 4 tyg. 2-3 kg/t
lochy 1,5-2 kg/t
tuczniki 1-1,5 kg/tSPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

w celu zapewnienia jednorodnego wymieszania poleca się dodanie do mieszanek pełnoporcjowych w przedmieszkach lub koncentratach paszowych.

PRZECHOWYWANIE:

przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Po otwarciu starannie zamykać. Unikać wzniecania pyłu, unikać zanieczyszczenia oczu i skóry.

OPAKOWANIE:

worek papierowy z warstwą PAE, masa netto 20kg