logotype
logotype
PDF Drukuj Email

Kwas laurynowy, GML90, Kwas masłowy do wody do picia.

Daavision B.V była pierwszą firmą która wyprodukowała produkt zawierający kwas laurynowy przez GML90. Obecnie wynaleziono nowy koncept w podawaniu tej kombinacji kwasów jest nim: Daafit Aqua

Nowy produkt Daafit aqua jest produktem który podajemy w postaci płynnej substancji zawierającej kombinację kwas laurynowy, GML90 oraz kwas masłowy jako najważniejsze elementy tego produktu.


Kwas laurynowy, GML90 oraz kwas masłowy

Kwas laurynowy jest naturalnym średniołańcuchowym kwasem tłuszczowym pochodzącym z olejku kokosowego oraz olejku pochodzącego z nasion palmy.Ponadto, kwas laurynowy może występować jako naturalny składnik siary u zwierząt. Otrzymany w wyniku reakcji kwasu laurynowego z glicerolem GML90 ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze. Kwas masłowy jest krótkołańcuchowym kwasem tłuszczowym powoduje poprawę wewnętrznej integralności.


Kwas laurynowy oraz GML90

Kwas laurynowy oraz GML90 jest kwasem doskonale znanym ze swoich silnych antybakteryjnych właściwości. Działa zarówno na bakterie gram dodatnie jak i na gram ujemne. Zwłaszcza bardzo ważne jest bakteriobójcze oddziaływanie na bakterie gram dodatnie ponieważ nie mamy zbyt wielu antybiotyków alternatyw przeciwko tym bakteriom które by obniżały presję zakaźną bakterii. GML90 ma jeszcze większe działanie bakteriobójcze co udowodniły doświadczenia przeprowadzone przez Instytut Badawczy w Central Veterinary Institute w lelystad. Stosowanie Daafitu aqua do wody do picia dla zwierząt do picia znacznie obniżają presję bakterii np jak Streptococci, Clostridium mających bardzo negatywny wpływ na organizm zwierząt


Kwas masłowy

Kwas masłowy u młodych zwierząt połączenie między komórkami jelitowymi (połączenie ścisłe) nie są całkowicie zamknięte. Powodem są nieustanne przemiany w komórkach jelitowych które zachodzą u rosnących zwierząt. To wszystko stwarza idealne warunki dla bakterii Streptococci który z łatwością przenika ze światła jelita do wewnątrz komórek (do krwi)

Kwas masłowy oddziaływuje na komórki jelitowe w wyniku czego ich połączenie i zamknięcie przestrzeni między komórkowych przez które wnikają bakterie następuje znacznie szybciej, zamykając w ten sposób bramę wejścia dla bakterii. Jednocześnie stymuluje wzrost nabłonka jelitowego oraz odbudowę uszkodzonych miejsc na terenie jeslit (powstałych np.: w wyniku stresu)


Dawkowanie:

Daafit aqua może być podawany bezpośrednio do wody i podawany zwierzętom przez dosatron.

Dawka dzienna dla poszczególnych zwierząt:

 • Prosięta przed odsadzeniem 2kg/1000l H2O
 • Prosięta po odsadzeniu 1-2kg/1000l H2O
 • Warchlaki w wadze od 25-40kg 1-2kg/1000l H2O
 • Tuczniki w wadze od 40-100kg 1-2kg/1000l H2O
 • Lochy 1-2kg/1000l H2O
 • Drób 1,5-2kg/1000l H2O
 • Kury nioski 1,5-2kg/1000l H2O
 • Bloirery


Skład:

 • Kwasy tłuszczowe (kwas laurynowy)
 • Jedno lub dwuglicerydy pochodzące z kwasów tłuszczowych (glicerol jednolaurynowy GML90)
 • Kwas masłowy- pochodzenia naturalnego lub jego odpowiednik pozyskany w wyniku syntezy chemicznej
 • Środki konserwujące: E200, E236, E280, E260, E295


Daafit aqua może być dostarczany w 25 kg bańkach , 225 kg beczkach lub 1000 kg IBC